Blokklánc kisvállalatoknak
Hogyan építsünk blokkláncon új üzleti együttműködéseket
Ismerje meg, hogyan használják az okos vállalkozások a blokkláncot új üzleti lehetőségek feltárására
A blokklánc-alapú technológiák megjelenése forradalmi változást jelent az üzleti lehetőségek terén. Ezért egyre több iparágban "blokkláncosítanak", azaz fokozatosan vezetik be ezt az innovatív technológiát vállalati megoldásokba, költségcsökkentés, hatékonyságjavítás és új üzleti lehetőségek kiaknázása céljából.
A "Blokklánc kisvállalatoknak" tanfolyam célja a blokkláncok kisvállalkozási és közszférában történő alkalmazásának gyakorlatorientált és közérthető bemutatása - műszaki előképzettség igénye nélkül. A tanfolyamot a BME és az EIT Digital kínálja a SME4DD EU projekt keretében. A projekt során további, blokklánc kurzusokat is kínálunk, amelyek középpontjában a projektmenedzsment, az IT tervezés és fejlesztés, valamint a rendszermérnöki szempontok állnak.
Amit kínálunk
A kurzus során áttekintjük a blokkláncok alapjait és bemutatjuk, milyen tipikus szolgáltatások és együttműködések "blokkláncosíthatóak" a legjobban, különös tekintettel az ismert kisvállalati használati esetekre, legyen szó akár saját blokklánc alkalmazás megvalósításáról, akár egy nagyobb rendszerhez történő integrációról.
- Blokkláncok és vállalatok között elosztott “főkönyvek” – a kriptopénzen túl és kriptopénz nélkül is
- A KKV-k számára is elérhető alkalmazások: adathitelesítéstől és folyamatkövetéstől a tokenizációig
- Egy blokklánc sztori életútja* – ötlettől a megvalósításig
- Fő projekt- és műszaki kockázatok, kezelésük stratégiái
- Szabályozói környezet kialakulóban
- Bring Your Own Problem: hozott ötletek előelemzése esettanulmányként
*A kurzus előtt rövid kérdőíves felmérést végzünk, ennek alapján választunk egy bemutatott “blokklánc sztorit” korábbi munkáinkból (példák: szervezetek közötti dokumentumkezelő folyamatok, okos közüzemi mérők adatainak kezelése, szerzői jogok kezelése).
A képzés elvégzése után
Mire készít fel a képzés?
- A blokklánc technológiában rejlő fő lehetőségek ismerete
- Potenciál felmérése saját vállalati környezetben: hatékonyságnövelés és új üzleti lehetőségek
- Projektötletek megfogalmazása és a fő blokklánc előnyök azonosítása
Kinek ajánljuk?
A tanfolyamot mindenkinek ajánljuk, aki szeretne belépni a blokklánc alapú alkalmazások világába – akár az üzleti innováció, akár a személyes fejlődés lehetőségét keresve:
- Döntéshozók
- Termék- és szolgáltatásfelelősök
- Projektmenedzserek
- Üzleti elemzők
- A digitalizáció és az újszerű informatikai megoldások iránt érdeklődő üzleti szakemberek
Oktatóink
Dr. Kocsis Imre, blockchain labor vezető, egyetemi adjunktus
Kritikus Rendszerek Kutatócsoport, BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék
Kocsis Imre a BME Kritikus Rendszerek kutatócsoport oktatója és kutatója, a csoport blokklánc laborjának szakmai vezetője. A blockhchain alapú megoldásokat és alkalmazásaikat 2016 óta oktatja és kutatja, a szervezetközi blokklánc megoldásokkal, azon belül pedig a Hyperledger platformokkal a fókuszban. A szervezetközi blokkláncok rendszertervezési kérdéseinek, követelményvezérelt tervezésének, kritikus és digitális jegybankpénz alkalmazásainak szakértője. Vezeti az egyetem Hyperledger alapítványi tevékenységét és a BME részvételét a European Blockchain Services Infrastructure (EBSI) hálózatban. A Blokklánc Koalíció oktatási munkacsoportjának vezetője.
Dr. Gönczy László, szenior blockchain szakértő, egyetemi docens
Kritikus Rendszerek Kutatócsoport, BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék
Dr. Gönczy László a BME Kritikus Rendszerek kutatócsoport oktatója és kutatója, szenior blokklánc szakértő. 2017 óta foglalkozik blokklánc alapú alkalmazások tervezésével és kiértékelésével, különös tekintettel üzleti folyamatok és szabályrendszerek blokkláncosítására. A megbízható adatmegosztási terek (dataspace) kifejlesztését megcélzó, 37 nemzetközi partnert egyesítő EDGE-Skills EU projekt fejlesztési vezetője, számos felnőttképzési tanfolyam előadója, a Blokklánc Koalíció Fintech munkacsoportjának tagja.
A tanfolyamon a részvétel ingyenes!
A kurzust személyes részvétellel tartjuk.
A kurzus pontos időbeosztása:
2024. szeptember 9-10. 13:00-17:00